LOADING

Type to search

Zdrowie

Piękna skóra na zdrowie

Share

Skóra jest największym organem naszego ciała i ma za zadanie chronić pozostałe, znajdujące się wewnątrz naszego organizmu. Dlatego istotne jest działanie ochronne i pielęgnacyjne skóry.

Każdego dnia stykamy się z substancjami i przedmiotami, które uszkadzają skórę. Naszym zadaniem jest zadbanie, aby szkody były jak najmniejsze, a co za tym idzie, skóra należycie spełniała swoją funkcję.

Jakość kosmetyków ma znaczenie

Ilość kosmetyków i zabiegów kosmetycznych mających poprawić jakość i wygląd naszej skóry, bardzo często pozostawiają mikrouszkodzenia oraz podrażniają ją, przez co jest bardziej narażona na działanie szkodliwych substancji.

Skóra opalona wygląda piękniej i zdrowiej, ale tu należy zwrócić uwagę na ilość czasu spędzaną na słońcu czy w solarium, na filtry UVA i UVB, czy w balsamach są i jaki mają faktor.

Istotnym działaniem, jakie możemy podjąć jest systematyczne oczyszczanie oraz pielęgnacja. Środki, jakich w tym celu używamy, powinny być delikatne, by nie powodować uszkodzeń oraz jak najbardziej naturalne, aby zmniejszyć ilość substancji drażniących.

Wszechobecna chemia

Wraz ze wzrostem świadomości na temat ochrony zdrowia, zaczynamy zwracać uwagę na jakość produktów, jakie stosujemy w naszych domach. Składniki proszków i płynów do prania, mydła, szampony, środki do czyszczenia oraz kosmetyki coraz częściej oparte są na bazie składników naturalnych. Powoduje to nie tylko ochronę zdrowia, ale także środowiska.

Dieta ma znaczenie

Skóra uszkadza się nie tylko z zewnątrz. Stosowana dieta oraz skład i jakość pożywienia bardzo często ma odzwierciedlenie na naszej skórze. Zmiany atopowe, łuszczycowe oraz egzematyczne związane są bardzo często z tym, co jemy. Warto zwrócić uwagę na etykiety nie tylko kosmetyków, ale także skład produktów spożywczych.

Kontrola przede wszystkim

Ważnym aspektem dbania o ważny organ, jakim jest skóra, jest kontrola dermatologa. Zmiany skórne powstałe przez uszkodzenia, czy znamiona, jakie mamy na ciele należy cyklicznie kontrolować. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na znamiona, które zmieniają swój kształt, wydzielające się z nich substancje, które są w miejscach narażonych na dodatkowe czynniki, jak np. otarcia.