LOADING

Type to search

Porady

Podnośniki koszowe – nie tylko dla strażaków

Share

Podnośniki koszowe to bardzo przydatny sprzęt, który rewelacyjnie sprawdzi się w wielu typach prac wykonywanych na dużych wysokościach. To bezpieczne rozwiązanie dedykowane nie tylko dla firm, ale i osób prywatnych, które potrzebują skorzystać z tego typu usług.

Podnośniki koszowe często kojarzą się z pracą straży pożarnej, która przy ich pomocy ratuje osoby z płonących budynków czy pomaga zwierzętom domowym, uwięzionym na bardzo wysokich drzewach. Jednakże ich zastosowanie jest o wiele szersze, niż mogłoby się to wydawać. Tego typu sprzęt wyjątkowo przydaje się w:

  • branży energetycznej,
  • branży budowlanej,
  • w firmach specjalizujących się w utrzymaniu zieleni czy czystości,
  • w wielu przedsiębiorstwach, realizujących usługi porządkowe.

Ponadto, z tego typu podnośników korzystają także osoby prywatne, które zamawiają usługę zawieszenia/zdjęcia reklamy wizualnej, zainstalowania szyldów, wyremontowania elewacji, oczyszczenia rynny, odśnieżania dachu czy przycięcia wysokiego drzewa.

Urządzenia te, doskonale sprawdzają się także w okresie zimowym, gdy z budynku zwisają sople lodu czy na dachach zalega gruba pokrywa śnieżna. Wówczas, korzystanie z podnośników koszowych staje się koniecznością regulowaną przepisami prawa budowlanego. Należy pamiętać, że to właśnie na osobie zarządcy lub właściciela budynku spoczywa obowiązek systematycznego oczyszczania dachu z pokryw śnieżnej czy likwidowania zwisających z dachu sopli lodu, które zagrażają zdrowiu i życiu osób znajdujących się w pobliżu danego budynku.

Podnośniki koszowe często wykorzystuje się także do pracy na planie filmowym, gdzie część ujęć prowadzona jest z wielu perspektyw, m.in. dużych wysokości czy tak zwanego lotu ptaka.

Podnośnik koszowy – wszechstronne zastosowanie, praca w każdych warunkach pogodowych

Sprzęt działa bezawaryjnie, niezależnie od pory roku i pogody. Podnośnik koszowy pracuje zarówno podczas ulewnego deszczu, wysokiej temperatury, jak i bardzo dużego mrozu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań profesjonalne firmy zajmujące się pracą na wysokościach przeprowadzają z klientem rzetelny wywiad. W jego czasie, ustalają wszelkie szczegóły zlecenia. Pozwala to na efektywne dopasowanie rodzaju pojazdu do potrzeb klienta. Dzięki temu, każdy ma szansę otrzymać usługę na najwyższym poziomie, wykonaną szybko i dokładnie.

Auto, na którym zainstalowany jest podnośnik koszowy, jest ściśle dopasowane do rodzaju drogi (asfaltowa, polna itp.) oraz ogólnych warunków przestrzennych – wąska uliczka, sygnalizacja świetlna, innych obecność budynków mieszkalnych czy innych utrudnień, które operator zwyżki musi wziąć pod uwagę.

Rodzaje podnośników koszowych

Występuje aż 7 różnych typów podnośników koszowych dopasowanych do konkretnych potrzeb klienta. Wśród nich wyróżniamy:

  • podnośnik koszowy o wysokości 16 m,
  • podnośnik koszowy o wysokości 18m,
  • podnośnik koszowy o wysokości 22 m,
  • podnośnik koszowy o wysokości 30m,
  • podnośnik koszowy o wysokości 42 m,
  • podnośnik koszowy o wysokości 44m,
  • podnośnik koszowy o wysokości 61 m.

Szeroki wybór podnośników sprawia, że znajdą one zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ich wykorzystania, niezależnie od wysokości, na jakiej mają odbywać się wskazane przez zleceniodawcę prace.

Jak wybrać idealny podnośnik koszowy, dopasowany do konkretnych potrzeb klienta ?

Wybór odpowiedniego podnośnika koszowego jest uzależniony od kilku czynników. Należą do nich m.in.:

  • rodzaj powierzchni – obszary utwardzane czy prace w terenie;
  • miejsce wykonywania danego zlecenia – plan filmowy, droga, ulica, park, budynek itp.’
  • rodzaj usługi – montaż / demontaż elementów ze stali, reklam wizualnych, elementów z drewna, prace na dachach budynków, remontowanie elewacji, rynien itp.

Profesjonalnie działające firmy oferują prace na wysokościach przy uwzględnieniu wszelkich warunków związanych z BHP.  Wszystkie pojazdy wyposażone w podnośniki koszowe muszą posiadać aktualne, adekwatne do swojego przeznaczenia, poświadczenia oraz gwarantować zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich osób, które przebywają na wysokości, jak również dla operatora i ludzi znajdujących się w pobliżu pojazdu z wysięgnikiem.

Źródło: Avio-Star.pl – Transport HDS