LOADING

Type to search

Zdrowie

Zabieg usuwania makijażu permanentnego

Share

Usuwanie makijażu permanentnego to zabieg, który cofa pochopną decyzję lub niweluje błędy wcześniejszego zabiegu wykonanego przez linergistkę o niskich umiejętnościach lub niewielkim doświadczeniu. Gdy kobieta decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, a on okazuje się niedokładny, przerysowany lub nadmierny, rozczarowujący przede wszystkim w stosunku do oczekiwań, emocje temu towarzyszące wywołują frustrację, gniew i głębokie rozczarowanie swoim wyglądem. A jak się okazuje nie jest to wcale rzadka sytuacja i zabieg usuwania makijażu permanentnego jest równie często wykonywanym zabiegiem, jak sam makijaż.

Przygotowanie do zabiegu usuwania makijażu permanentnego

Aby podjąć właściwą decyzję o wyborze metody zabiegu, należy rozważyć:

  • czynniki anatomiczne pacjentki
  • kolor pigmentu użytego wcześniej do zabiegu
  • głębokość umiejscowienia pigmentu
  • kształt wykonanego makijażu
  • miejsce, w którym  makijaż permanentny należy usunąć bądź skorygować

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

W trakcie zabiegu tego typu energia pochodząca od światła laserowego emitowanego przez głowicę urządzenia zostaje wchłonięta przez pigment zaaplikowany wcześniej podczas zabiegu trwałego makijażu. Impuls wytwarzany przez laser oraz jego energia rozbijają barwnik na cząsteczki, usuwając spod powierzchni skóry niechciany pigment. Jeszcze kilka tygodni po zabiegu będzie trwał proces neutralizacji pigmentu stymulowany przez naturalne procesy układu immunologicznego.

Aby zabieg usuwania makijażu permanentnego okazał się skuteczny w 100% należy wykonać serię kilku zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Każdy z zabiegów rozjaśnia makijaż aż do doprowadzenia do zupełnie czystej powierzchni skóry. Ilość stosowanych zabiegów zależy od kilku cech pacjentki i samego makijażu, a przede wszystkim od:

  • barwy makijażu permanentnego: barwa granatowa, niebieska i czarna najszybciej poddają się działaniu światła emitowanego przez laser, natomiast  pigment żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy usuwa się trudniej
  • głębokości makijażu i jakości zastosowanego pigmentu
  • fototypu skóry pacjentki

Preparaty do usuwania makijażu permanentnego

Inną z metod usuwania niechcianego trwałego makijażu jest oddziaływanie na niego specjalnymi preparatami do usuwania makijażu permanentnego. Tego rodzaju substancji jest wiele na rynku, dlatego każdą z nich można dostosować do indywidualnych cech pacjentki. A jednocześnie obowiązkiem lingeristki jest taki dobór substancji, by zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Aby usunąć makijaż permanentny, preparat wprowadza się w górne warstwy naskórka. Tam substancja zostaje zaabsorbowana przez pigmentowane komórki naskórka. Preparat zmiękcza w ten sposób barwnik stopniowo się kumulujący, by następnie wydostać się razem z preparatem na powierzchnię skóry w formie niewielkich strupków. Jednocześnie wprowadzony pod naskórek preparat inicjuje pełen proces regeneracji skóry. Każde z miejsc na skórze po usuniętym makijażu pielęgnuje się przy pomocy specjalnego kremu ochronnego.

Inspirowane: tivore.pl –  makijaż permanentny brwi