LOADING

Type to search

Ogród

7 sposobów na wykorzystanie namiotów handlowych i hal namiotowych

Share

Popularność w ostatnim czasie zyskują hale namiotowe i namioty. Okazuje się, że ich zastosowanie może być naprawdę szerokie i nie musi ograniczać się tylko do sezonu letniego, ale także stanowić ekspozycje całoroczne. Podczas doboru właściwego dla siebie namiotu lub hali, warto kierować się właściwościami materiałów przeznaczonych na ich wykonanie.

W przypadku długookresowych ekspozycji istotny jest wybór szkieletu montażowego ze stabilnych i nierdzewnych elementów. Natomiast plandeka, czyli część zewnętrzna namiotu, najczęściej wykonywana z PVC, powinna być niepalna. Wysoka jakość tworzyw użytych do wykonania hali i namiotów, jest jednym z gwarantów bezpiecznego użytkowania.

Kiedy warto zdecydować się na zakup hali namiotowej? Poniżej znajdują się przykładowe zastosowania tego typu namiotu.

  1. Hala magazynowa

Hale namiotowe z powodzeniem można zaaranżować jako wielkopowierzchniowe hale magazynowe działające przez cały rok. Aby zmaksymalizować funkcjonalność ekspozycji i zapewnić jej wysoką stabilność, wystarczy dodatkowo wzmocnić ściany boczne, a w okresie zimowym zadbać o ogrzewanie. Wykorzystanie najwyżej klasy materiałów, chroni przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak: temperatura, wiatr czy śnieg.

  1. Hale sportowe.

Podobnie jak w przypadku hal magazynowych, zamontowane hale sportowe mogą być otwarte przez cały rok. Poza tym montaż jest bardzo prosty i tani. Bez większych utrudnień można transportować halę z miejsca na miejsce. Stabilność i wytrzymałość obiektu nie jest zależna od czynników atmosferycznych. Ponadto montaż zadaszenia z przepuszczającego światło materiału, ograniczy użycie światła sztucznego. Hale tego typu powstają najczęściej dla kortów tenisowych, pływalni czy lodowisk.

  1. Hale garażowe

Hale garażowe stanowią tańszą alternatywę budynków murowanych. Przy czym charakteryzują się podobnie wysokim poziomem bezpieczeństwa i nie narażają magazynowanych w nich pojazdów na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Stworzony obiekt może pełnić swoją funkcję przez cały rok.

  1. Hale usługowe

Hala namiotowa to również doskonałe miejsce na stworzenie klimatycznej restauracji na plaży czy otwarciu stosika z książkami na targach. W razie potrzeby przemieszczania się do innych miast, można łatwo zdemontować obiekt i ponownie złożyć go w innym miejscu. Wyposażony w ogrzewanie czy klimatyzację, sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych.

  1. Namioty imprezowe

Zgodnie z najnowszymi trendami, wspaniałym pomysłem na organizację wesela czy komunii dziecka, a nawet uroczystego bankietu jest przyjęcie w ogrodzie. Zamiast obawiać się załamania pogody czy martwić się o schronienie przed promieniami słonecznymi, wystarczy wyposażyć się w namioty, które doskonale sprawdzą się jako miejsce dla stołów z posiłkami czy zadaszenie dla parkietu tanecznego.

  1. Pawilony handlowe

Kolejnym sposobem wykorzystania hal namiotowych jest przeznaczenie ich dla sklepów budowlanych czy spożywczych. Wykorzystując takie hale można zwiększyć powierzchnię użytkową sklepu w okresach sezonowych, wystawiając w nich produkty handlowe: choinki zimą, kwiaty latem itp. Sklepom pozwala to zwiększyć własne obroty przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów inwestycji. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

  1. Hale warsztatowe

Hala namiotowa to również sposób na otwarcie własnego warsztatu samochodowego, czy rzemieślniczego. Powierzchnię warsztatu można podzielić na stosowne części, ułatwiające pracę. Zaletą jest szybki czas montażu, niskie koszty oraz trwałość.

Źródło: DasCompany.com – pawilony ogrodowe