LOADING

Type to search

Finanse

Butelki wielokrotnego użytku – jak maksymalnie wydłużyć okres ich eksploatacji?

Share

W czasach, gdy ochrona planety ma tak istotne znaczenie, niemal każdy może przyczynić się do ograniczenia zużycia jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych. Skuteczną alternatywą dla tego typu asortymentu są butelki, bidony i termosy wielokrotnego użytku. Warto wybierać modele z odpowiednimi zabezpieczeniami, a także z opcją zwrotu i wymiany na nowy. Również odpowiednia eksploatacja wpłynie na wysłużenie okresu eksploatacji tego rodzaju produktów.

Pokrowiec a ochrona butelki przed upadkiem i zarysowaniem

Wybierając praktyczny bidon bpa free, możemy znacznie wydłużyć okres jego użytkowania. W tym celu wystarczy dobrać odpowiedni pokrowiec. Designerskie etui w modnej kolorystyce pomieści butelki o różnych kształtach i bardzo odmiennych rozmiarach. Pokrowce wykonane są z materiałów przyjaznych naturze i najczęściej szyte są ręcznie z dbałością o najdrobniejszy detal. Najpopularniejsze są akcesoria ochronne z filcu lub sztucznej skóry. Osłonią one butelkę przed drobnymi zarysowaniami czy ścieraniem się grafiki, a do tego w stylowy sposób dopełnią każdą stylizację. Kupując bidon bpa free, warto zatem dobrać do niego również dedykowane etui, by w ten sposób wydłużyć eksploatację całego zestawu.

Stalowa butelka termiczna z praktycznym uchwytem

Współczesne butelki termiczne produkowanesą ze stali wysokiej jakości, przystosowanej do przechowywania produktów spożywczych. Z powodzeniem zastępują zatem klasyczne termosy. Są przy tym znacznie lżejsze oraz bardziej odporne na wstrząsy i upadki. Wybierając nowoczesną butelkę termiczną, zyskujemy pewność, że jej producent korzysta z wysokiej jakości materiałów. Stal, z której powstają butelki termiczne, nawet przy intensywnej eksploatacji na długo zachowuje bowiem swoje właściwości użytkowe. Praktyczny uchwyt przy zakrętce pomaga w bezpiecznym przymocowaniu butelki do plecaka lub paska spodni.

Butelki szklane zakręcane a dodatkowe akcesoria

Butelki szklane zakręcane, wykonane ze szkła boro-krzemowego, wyposażone są w specjalne, silikonowe nakładki. Stanowią one osłonę przed uszkodzeniem butelki w przypadku zbyt gwałtownego jej postawienia na blacie czy upadku z wysokości po wysunięciu się z dłoni. Kolorowe, silikonowe nakładki mogą zostać umieszczone na spodzie, przy zakrętce, a także na całej powierzchni butelki na ulubiony napój. Warto podkreślić, że silikonowe nakładki nie tylko spowalniają zużywanie się butelek, ale nadają im również oryginalnego charakteru. Regularnie zmieniając typ lub kolorystykę tego typu akcesoriów, w szybki i prosty sposób możemy przeprowadzać spektakularne metamorfozy codziennie użytkowanych butelek.

Butelki wielorazowe z dodatkową gwarancją producenta

Producenci butelek szklanych, przeznaczonych do wielokrotnego użytku, niejednokrotnie wydłużają okres ich eksploatacji, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Mowa tutaj o możliwości zakupu nowej butelki za połowę ceny, w przypadku stłuczenia poprzedniego egzemplarza.

Do użytkowania wielorazowych butelek skłania nas wiele różnych czynników. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim potrzebę dbania o środowisko oraz własne zdrowie i komfort. Zakup opakowania wielokrotnego użytku może okazać się również rozwiązaniem bardzo ekonomicznym – spożywanie wody kranowej, a nie butelkowanej oraz samodzielne przygotowywanie smoothie lub wyciskanie soku z owoców stanowi pokaźną oszczędność. Zapewne warto więc podjąć działania zmierzające do maksymalnego wydłużenia eksploatacji butelek wielokrotnego użytku. W tym przypadku sprawdzi się etui, uchwyt zabezpieczający oraz silikonowe nakładki.