LOADING

Type to search

Porady

Czy warto zlecić sprzątanie grobów profesjonalnej firmie?

Share

Dbanie o grób zmarłych bliskich jest obowiązkiem każdego człowieka, a zwłaszcza osoby będącej zarządcą grobu. Czysty, zadbany, estetycznie wyglądający grób świadczy o kultywowaniu pamięci zmarłego i o samej osobie, mającej pieczę nad nagrobkiem. Nierzadką sytuacją jest, że grób bliskiej osoby znajduje się wiele kilometrów od miejsca naszego zamieszkania. Dodatkowo nadmiar obowiązków w pracy i domu znacząco ograniczają czas, jaki możemy poświęcić na dojazd do cmentarza i sprzątanie nagrobka. W takim przypadku dobrym wyjściem będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy, zajmującej się sprzątaniem grobów.

Sprzątanie grobów przez firmę zewnętrzną

Firma oferująca sprzątanie grobów, zatrudnia sumiennych, wykwalifikowanych pracowników, którzy z należytym szacunkiem wykonają zlecone prace porządkowe. Po dokładnym określeniu i zidentyfikowaniu nagrobka, który podlega zleceniu, firma posprząta grób zgodnie z wybranym zakresem usługi. Wykonane prace porządkowe zostają udokumentowane w formie zdjęć, które później zostaną wysłane zleceniodawcy wraz z powiadomieniem o zrealizowaniu usługi.

W ofercie firmy znajdują się różne opcje, obejmujące mniejszy lub większy zakres czynności. Możemy zdecydować się na podstawowe sprzątanie pojedynczego lub podwójnego nagrobka, obejmujące uprzątnięcie wypalonych zniczy, zebranie wyschniętych czy zniszczonych wiązanek, a także zamiecenie, pograbienie i odśnieżenie terenu przylegającego do nagrobka. Nieco poszerzona opcja dodatkowo obejmuje dokładne umycie wszystkich elementów nagrobka, oraz w razie możliwości pokrycie go odpowiednim środkiem konserwującym. Jeżeli na nagrobku są posadzone żywe kwiaty, firma realizująca zlecenie pozbędzie się ewentualnych chwastów i uporządkuje rośliny. Trzeci pakiet jest przygotowany dla dużych, rodzinnych grobowców. W tym przypadku firma sprzątająca wyczyści ściany i dach grobowca oraz wszelkie dostępne z zewnątrz elementy, a w razie konieczności także wykona konserwację obiektu.

Kto posprząta za Ciebie grób, gdy jesteś daleko?

Godnym polecenia jest skorzystanie z usług firmy Pamiętam.pl. Świadczy ona kompleksowe usługi związane z pamięcią o zmarłych i opieką nad grobami, ciesząc się uznaniem szerokiego grona zadowolonych klientów. Za jej pośrednictwem możemy opublikować nekrolog, zapalić znicz na oddalonym od naszego miejsca zamieszkania grobie, ułożyć wybraną wiązankę kwiatów a także zlecić usługę sprzątania nagrobka na jednym z wielu cmentarzy położonych na terenie kraju, obsługiwanych przez firmę. Na stronie https://www.pamietam.pl/jak-zamowic-sprzatanie-grobu została opisana cała procedura, dzięki czemu łatwo można wybrać i zamówić stosowną usługę.

 

Materiał partnera – Pamietam.pl – sprzątanie grobów, kwiaty i znicze