LOADING

Type to search

Zdrowie

Czym kierować się podczas wyboru igieł do mezoterapii?

Share

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Pozwala ona na skuteczne wyeliminowanie niepożądanych zmian skórnych, takich jak choćby zmarszczki, przebarwienia, cellulit, obrzęki czy bruzdy. Poza tym gwarantuje znaczną poprawę kondycji skóry poprzez zwiększenie jej elastyczności, rozjaśnienie oraz dogłębne nawilżenie. W trakcie przeprowadzania omawianej procedury kluczową rolę odgrywają igły do mezoterapii.

Wytrzymały materiał jako podstawowy parametr użytkowy

Mezoterapia polega na punktowej iniekcji do skóry roztworu kwasu hialuronowego i licznych substancji o właściwościach odżywczych (witamin, aminokwasów, peptydów). Robi się to zazwyczaj za pomocą jednorazowych strzykawek lub innowacyjnego pistoletu ciśnieniowego. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanego sprzętu, za uzyskanie w pełni satysfakcjonujących rezultatów i jednocześnie zapewnienie pacjentowi komfortu odpowiadają dobrze dobrane igły do mezoterapii. Muszą być przede wszystkim wykonane z wysokogatunkowego materiału – najlepiej szlachetnej stali nierdzewnej, ponieważ wykazuje ona ponadprzeciętną wytrzymałość mechaniczną i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Dodatkowo stwarza możliwość wyprodukowania ostrzy o znikomej średnicy (0,20-0,25 mm), których wprowadzanie w powierzchnię ciała jest precyzyjne, a przy okazji niemal całkowicie bezbolesne. Kupując igły, trzeba również koniecznie zweryfikować, czy posiadają certyfikat medyczny poświadczający bezpieczeństwo eksploatacji.

Bez dostosowania rozmiaru ani rusz

Igły do mezoterapii powinny charakteryzować się nie tylko maksymalną trwałością i smukłością, ale też długością kompatybilną z konkretnym obszarem ciała przeznaczonym do obstrzykiwania. W przypadku delikatnej skóry twarzy, szyi, dekoltu i okolic oczu warto postawić zwłaszcza na egzemplarze mające od 0,3 do 1,0 milimetra. Pozwalają bowiem na dokładne dozowanie preparatu, znakomicie pobudzają mikrokrążenia, regenerują naskórek i przyspieszają wchłanianie cennych substancji aktywnych. Z kolei w przypadku innych partii ciała (brzucha, ud, pośladków dłoni itp.) lepsze rozwiązanie stanowią egzemplarze w przedziale 1,5-3,0 mm. Od takich specjalistycznych akcesoriów jak igły do mezoterapia wymaga się ponadto idealnego dopasowania do używanych na co dzień modeli strzykawek. W przeciwnym razie przeprowadzenie zabiegu będzie niemożliwe. Pozostałe istotne parametry to:

  • sposób ostrzenia – laserowy (głęboka penetracja idąca w parze z brakiem krwawienia)
  • producent – za najlepsze uznawane są wyroby marek Meso Relle, Own i Mesoram
  • cena – między 8 a 12 złotych za 10 sztuk

Z powyższego artykułu jasno wynika, że igły do mezoterapii mają pierwszoplanowe znaczenie w procesie wprowadzania pod skórę preparatu leczniczego. Ich ogólna jakość decyduje zarówno o łatwości wykonywania poszczególnych nakłuć, jak i poziomie dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta .