LOADING

Type to search

Dom i wnętrze

Jak dbać o fugi w łazience?

Share

Każda gospodyni domowa doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotna jest czystość w całym domu. Szczególnie trzeba zadbać o miejsca, w których gromadzi się wilgoć i powstają warunki do pojawienia się grzybów i pleśni. Takim miejscem oprócz kuchni jest łazienka. Podczas sprzątania tego miejsca dużo uwagi należy poświęcić zakamarkom i szczelinom. Do takich newralgicznych miejsc zalicza się fugi.

Skuteczny sposób na wszelkie zanieczyszczenia

Prawdą jest, że czasami skutecznym sposobem czyszczenia fug są domowe metody. Jednak bardzo często stykamy się w łazience z tak poważnymi zanieczyszczeniami, że zwykłe działania na niewiele się zdają. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z odpowiedniego sprzętu. Bardzo dobrze spisze się w tej roli karcher do fug, który przy pomocy gorącej pary wodnej rozprawi się z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Warto wiedzieć, że jest to urządzenie ekologiczne, gdyż do pracy nie potrzebuje żadnych detergentów. Jedynie musimy wlać wodę i poczekać, aż nagrzeje się ona do odpowiedniej temperatury. Gdy to nastąpi, możemy zacząć działać. Do kompletu będzie nam też potrzebna specjalna dysza, która stanowi uzupełnienie urządzenia.

Dysza dostosowana do rodzaju zabrudzeń

Przy używaniu karchera do fug warto korzystać z małej okrągłej szczotki. Dzięki niej będziemy mieli ułatwione zadanie. Jeśli chodzi o silikonowe fugi, to warto do ich czyszczenia użyć niewielkiej dyszy, która nie uszkodzi materiału. Należy przy tym pamiętać, że regularne czyszczenie fug łazienkowych odgrywa niezwykle ważną rolę. Gorąca para wodna zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Przy czyszczeniu fug podłogowych również należy użyć karchera, który dokładnie wyczyści przestrzenie między terakotą oraz jej powierzchnię. Jeśli posiadamy podłogę z płytek, to warto do jej czyszczenia użyć dyszy podłogowej, która posiada specjalną ściereczkę

Sposób czyszczenia fug

Żeby dobrze doczyścić powierzchnię podłogową w łazience, musimy użyć karchera do fug i szybkimi ruchami do przodu i do tyłu doprowadzić płytki do stanu idealnej czystość. Podczas tego procesu nie przerywamy strumienia gorącej pary. Takie działanie jest niezbędne, ponieważ między płytkami zbiera się dużo brudu. Na początku czyścimy fugi horyzontalnie, a następnie przenosimy działanie na linie przekątne. Jeśli zabrudzenia są nader uciążliwe, powinniśmy dodatkowo użyć wąskiej dyszy, skierowanej dokładnie w miejsce, gdzie znajdują się fugi. Przy stosowaniu karchera do fug warto zwrócić uwagę na moc parownicy. Im będzie większa, tym silniejszego działania możemy się spodziewać. Dzięki temu skuteczniej i szybciej osiągniemy nasz cel.

Karcher do fug łączy w sobie wysokie ciśnienie oraz parę wodną o wysokiej temperaturze. Dzięki jego działaniu doskonale wyczyścimy wszelkie szczeliny i zagłębienia. Pozbędziemy się przy tym wszelkich zabrudzeń, grzybów i pleśni. Wiele osób uważa, że to urządzenie należy do najlepszych i najprostszych w swoim działaniu.