LOADING

Type to search

Ogród

Jak tanio urządzić ogród?

Share

Urządzanie ogrodu kojarzy nam się z ogromnymi kosztami, a wcale nie musi tak być! Ogród można urządzić gustownie i tanio. Zobacz jak możesz całkowicie zmienić swoje miejsce wokół domu małym kosztem.

Recyklingowe sztuczki

Na pewno Ty albo Twój sąsiad macie niepotrzebne elementy z budowy domu albo stare deski, czy palety. Można je wykorzystać do świetnego urządzenia ogrodu. Ze starych opon wykonasz bardzo wygodne pufy do siedzenia w ogrodzie. Wystarczy, że oponę powleczesz sznurkiem. Wystarczy do tego mocny klej, najlepiej gorący. W środek możesz dać nieużywaną poduszkę, która wypełni przestrzeń, a przy okazji sprawi, że na pufie będzie się lepiej siedziało. Taką oponę można wykorzystać także jako donicę na kwiaty. Wystarczy jedynie dobry spray w wybranym kolorze oraz ziemia do wsypania. Tak wyglądająca donica na pewno będzie ciekawym elementem ogrodu, a jednocześnie wyżej ustawiona grządka będzie znacznie łatwiejsza do pielenia. Jeśli masz nieużywaną paletę, to po jej doszlifowaniu i pomalowaniu lakierem możesz używać jej jako stolika ogrodowego albo zbić z niej wygodną ławę. Wystarczą tanie poduszki kupione w sieciówce i modne meble ogrodowe gotowe!

Ogród pełen zieleni

Jeśli chcesz obsadzić ogród ciekawymi kwiatami, nie musisz wydawać majątku na ogrodnika. Wystarczy podstawowa wiedza ogrodnicza i trochę szczepów drzew i krzewów. Pamiętaj, by kupując szczepki od sąsiada, czy w agrocentrum dopytać, czy dana roślina nie potrzebuje specjalnego podłoża. Jeśli zechcesz mieć iglaki, to musisz pamiętać o podłożu z kory drzew. Postaraj się ją kupić w sklepie ogrodniczym w większej ilości. Wtedy zapłacisz mniej. Możesz też zapytać w tartaku, czy nie mają niepotrzebnej kory. Tanimi i łatwymi do utrzymania roślinami są np. tuje, berberysy, a także cis. Nie potrzebują specjalnego nawożenia. Wystarczy je przycinać i podlewać od czasu do czasu, kiedy na dworze panują upały. Możesz popytać też znajomych, którzy zmieniają coś w swoim ogrodzie, czy nie mają kilka szczepek pelargonii albo aksamitek. To bardzo łatwe i niedrogie w utrzymaniu kwiaty balkonowe i tarasowe.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł