LOADING

Type to search

Finanse

Jaki tort na komunię wybrać?

Share

Pierwsza Komunia Święta to nie lada wydarzenie w życiu dziecka. Rodzice bardzo starannie podchodzą do tego, aby zaplanować każdy element. Nie tylko sukienkę, czy też garnitur, które dziecko założy po uroczystości w kościele. Spotkanie dla bliskich, czy też piękny prezent. Ważne znaczenie będzie miał również tort, który pojawi się w porze deserowej. Do wyboru takiego słodkiego ciasta należy podejść z odpowiednią uwagą. Na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę?

Smak tortu

Tort na komunię to ciasto, które powinno zasmakować wszystkim gościom. Właściwie, to należałoby powiedzieć, że prawie wszystkim gościom.

W pierwszej kolejności należy uwzględnić gusta smakowe dziecka. Może wśród sugerowanych przez niego smaków, pojawi się czekolada, beza, śmietanka? To najbardziej uniwersalne smaki, które powinny przypaść do gustu także gościom. Można postawić też na coś owocowego, ale nie ma co przesadzać. Im bardziej będzie wymyślny smak, tym większa pewność, że tort nie przypadnie do gustu osobom zebranym.

Duży czy mały tort?

Tort z masy cukrowej czy też w innej formie, powinien zostać dopasowany względem ilości osób, jakie spodziewane są na komunii. Jeżeli będzie to mała i skromna uroczystość, która pozwoli zebrać zaledwie dziesięć osób, nie ma co zamawiać dużego ciasta na większą liczbę osób. Będzie to czyste marnotrawienie pieniędzy. Zamawiając tort, zawsze należy podać spodziewaną ilość osób. Maksymalnie można doliczyć dwie osoby więcej, ale też nie ma co przesadzać, ponieważ z całą pewnością można stwierdzić, że i tak nie każda osoba będzie chciała taki słodki deser zjeść, np. w związku z uczuleniem na gluten, mleko krowie, itd.

Forma tortu

Patrząc na oferty współczesnych cukierników, można być nie lada zaskoczonym tym, jakie torty można dzisiaj zamówić. Ich forma wywołuje szok, zdziwienie. Tylko czy Pierwsza Komunia Święta jest dobrym miejscem na to, aby takie fantazyjne torty zamawiać? Jest to przyjęcie kojarzone z czystością, skromnością, dlatego też nie ma co przesadzać. Warto postawić na klasykę w formie okręgu, prostokąta lub też w formie księgi, kielicha. Można za to pomyśleć o efektownych, delikatnych ozdobach, jakie zostaną umieszczone na torcie.

Kolor tortu

Wydawać by się mogło, że i tak z tą kwestią nikt nie powinien mieć problemu, bowiem to biel jest motywem przewodnim Pierwszej Komunii, ale jednak praktyka pokazuje, że bywa różnie. Tort z bitą śmietaną powinien posiadać barwy neutralne, spokojne. Przykładem może być – wymieniona już wyżej – biel czy też pokrewne jej odcienie. Można również zdecydować się na neutralne, pastelowe odcienie. Są one związane z tym, że mają one stać się odzwierciedleniem czystości dziecka, którego ta uroczysta chwila dotyczy.