LOADING

Type to search

Porady

Jakie kontenery znajdą swoje zastosowanie na budowie?

Share

Każda budowa, zarówno duża czy mała, nie może obejść się bez solidnego zaplecza, które pomieści narzędzia jak i materiały, oraz zapewni pracownikom właściwe warunki socjalne. Dlatego kontenery budowlane to nieodłączny element każdej budowy. W zależności od zakresu prac i ilości pracowników każda inwestycja będzie miała inne potrzeby.

Kontener własny czy wypożyczony?

Firmom budowlanym nie zawsze opłaca się posiadanie własnych kontenerów. Transport, posadowienie na budowie oraz dostosowanie wyposażenia kontenera do aktualnych prac kosztuje, podobnie jak miejsce jego przechowywania podczas przestojów. Dlatego w większości przypadków wykonawcy budowy wypożyczają gotowe kontenery, dostosowane pod ich potrzeby. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego wyposaża je we wszystko: od regałów magazynowych po sanitariaty lub biurka.

Jakie kontenery są przydatne na mniejszej budowie?

Budowa budowie nierówna. Każda jednak potrzebuje miejsca, w którym bezpiecznie można przechowywać narzędzia, materiały, lub gromadzić niewielkie ilości odpadów przed ich wywiezieniem. Obowiązkowe, z punktu widzenia BHP, jest również zapewnienie pracownikom szatni, miejsca do spożywania posiłków i toalety. Do magazynowania wypożyczalnia sprzętu budowlanego najczęściej proponuje kontenery magazynowe (znane również jako narzędziowe lub morskie), zabezpieczone przed włamaniem i kradzieżą. Dostępne w różnych rozmiarach oraz wyposażone w regały lub stoliki są najbardziej uniwersalnym miejscem zarówno do składowania niezbędnych przedmiotów, jak i zapewnienia schronienia pracownikom w razie niepogody. Idealnie sprawdzają się w przypadku małych budów lub remontów, na których pracują kilkuosobowe brygady.

Zaplecze dla większych inwestycji – podstawą dobrze zorganizowanych prac

W przypadku większych inwestycji oprócz kontenera magazynowego niezbędne jest zapewnienie osobnego pomieszczenia socjalnego, wyposażonego w miejsca do siedzenia, szafki pracownicze, lub zaplecze sanitarne. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego dysponuje zarówno kontenerami sanitarnymi, jak i szatniowymi, które spełniają wszystkie wymagane normy i przepisy prawne. Pracownicy umysłowi znajdą swoje miejsce pracy w kontenerach biurowych. Jeżeli pracodawca musi zapewnić pracownikom noclegi, a w okolicy nie ma możliwości wynajmu kwater, rozwiązaniem są również komfortowe kontenery mieszkalne, w których robotnicy znajdą dach nad głową. Dla wynajętej do pilnowania budowy ochrony wypożyczalnia sprzętu budowlanego oferuje stróżówki lub wartownie.

Podsumowanie

Bez wyznaczonego miejsca do przechowywania, zaplecza socjalnego, czy biura żadna budowa nie będzie przebiegać prawidłowo. Walające się wszędzie przedmioty czy brak miejsca dla korzystających z przerwy pracowników świadczą negatywnie o wykonawcy robót. Wynajem kontenerów na miarę i potrzeby budowy pomaga w prowadzeniu prac w sposób zorganizowany, redukuje również straty materialne, wynikłe ze zniszczenia lub kradzieży narzędzi i materiałów.