LOADING

Type to search

Porady

Komfort termiczny i niskie zużycie prądu – postaw na klimatyzatory TOSHIBA

Share

Klimatyzatory Toshiba stanowią gwarancję najwyższego komfortu termicznego oraz niskiego zużycia energii elektrycznej. Szeroki zakres funkcjonalności pozwala na optymalny dobór systemu klimatyzacji do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

Komfort termiczny w parze z energooszczędnością

Marka Toshiba posiada w ofercie wiele propozycji funkcjonalnych klimatyzatorów. Dostępność zaawansowanych funkcji pozwala na odpowiedni dobór systemu klimatyzacji do indywidualnych preferencji użytkowników. Modele Toshiba posiadają jednak wspólny mianownik. Jest to gwarancja zapewnienia największego komfortu termicznego oraz idąca z nim w parze wysoka energooszczędność tego typu urządzeń.

Producent oferuje klimatyzatory cechujące się wysoką energooszczędnością. Fakt ten potwierdzają klasy energetyczne od A+, aż po A+++. Niskie zużycie energii elektrycznej potwierdzają także sezonowe współczynniki wydajności, a więc współczynnik SEER dla funkcji chłodzenia oraz współczynnik SCOP dla funkcji grzania, które należą do najwyższych w swojej klasie. 

Seria Toshiba MIRAI cechuje się klasą energetyczną A+ i posiada współczynnik SEER w przedziale od 5,6 do 6,2 oraz współczynnik SCOP w przedziale od 4,0 do 4,2. Wysoka efektywność pracy, a jednocześnie duża energooszczędność wynika z zastosowania technologii hybrydowego inwertera DC bezpośrednio zintegrowanego z rotacyjną sprężarką Toshiba. Jedną z najbardziej zaawansowanych propozycji marki Toshiba jest z kolei seria DAISEIKAI 9. Cechuje się wyjątkowo niskim stopniem zużycia energii elektrycznej, co zawdzięcza zastosowaniu dwurotacyjnej sprężarki. W przypadku tego modelu współczynnik SEER może wynosić nawet 10,5, współczynnik SCOP z kolei wynosi 5,2.

Niezależnie od wybranego modelu klimatyzatory Toshiba wykazują niezwykle skuteczne działanie w przedziale temperatur zawierającym się od -15oC do +46oC. Co istotne, urządzenia te wyposażone są w systemy samooczyszczania. W ten sposób wilgoć, mogąca pojawiać się w jednostkach wewnętrznych klimatyzatora, redukowana jest do minimum. Daje to gwarancję uzyskania optymalnego komfortu termicznego, a co za tym idzie wieloletniej wydajności

Seria Toshiba DAISEIKAI 9 

Klimatyzator Toshiba DAISEIKAI 9 to model, który zapewnia najwyższy stopień komfortu użytkowania oraz stosunkowo wysoką energooszczędność. Urządzenie pozwala na optymalne ustawienia strumienia nadmuchu dopasowane do indywidualnych preferencji użytkownika, zastosowaniu funkcji przepływu powietrza 3D. Użytkownik posiada bowiem możliwość samodzielnego sterowania ruchem żaluzji poziomych oraz pionowych. Co więcej, model DAISEIKAI 9 posiada wbudowaną funkcję anty-frost. W ten sposób użytkownik może utrzymać temperaturę pomieszczenia na stałym poziomie +8C. Funkcja ta doskonale sprawdza się w przypadku dłuższej nieobecności użytkowników w obiekcie, a więc głównie wśród osób posiadających domki letniskowe. Dzięki niej oszczędzamy na zużyciu energii elektrycznej, a dodatkowo zapobiegamy znacznemu spadkowi temperatury w obiekcie podczas dłuższej nieobecności.  

O odpowiedni komfort termiczny zadba także funkcja Hi Power. Pozwala ona na osiągnięcie optymalnej wydajności pracy, a jednocześnie szybkie osiągnięcie oczekiwanej temperatury otoczenia. Warto również wspomnieć o funkcji ECO, pozwalającej na ograniczenie zużycia energii elektrycznej nawet o połowę przy zachowaniu odpowiedniej wydajności działania. 

Model DAISEIKAI 9 to tylko jeden z wielu propozycji producenta. Wśród nich znajdziemy również standardowe wersje, które posiadają podstawowe funkcje. Bez względu na stopień zaawansowania technologii, systemy klimatyzacji Toshiba łączą w sobie doskonałą funkcjonalność termiczną oraz stosunkowo niskie zużycie energii elektrycznej.

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba