LOADING

Type to search

Finanse

Modny gaz – propan. Dlaczego warto ogrzewać nim dom?

Share

Moda na ekologiczny styl życia nie przemija. Od kilku lat obserwuje się wręcz tendencję wzrostową stosowania ekologicznych rozwiązań, obecnych niemal w każdej sferze życia. To pozytywna reakcja związana ze zmianami klimatycznymi oraz większą świadomością o realnych zagrożeniach, wynikających z dotychczasowych przyzwyczajeń. Bardzo istotną kwestią jest ogrzewanie domu. Przepisy unijne narzucają nam obowiązek wymiany pieców grzewczych, które są zasilane drewnem lub węglem. W województwie mazowieckim termin wymiany ,,kopciuchów” minie wraz z końcem 2022 r. Zostało więc niewiele czasu na zmianę sposobu ogrzewania domu na ten bardziej przyjazny środowisku. Jednym z najlepszych możliwych sposobów ogrzewania jest korzystanie z gazu propan

Dowiedz się dlaczego warto ogrzewać dom gazem propan!

Propan – co sprawia, że jest taki popularny?

Ilość zalet, którym wyróżnia się gaz grzewczy propan jest imponująca. Począwszy od ekologii, przez względy ekonomiczne aż po wygodę i niezależność grzewczą. Te istotne czynniki sprawiają, że propan wciąż zyskuje nowych użytkowników, którzy stają się jego nieprzemijającymi fanami.

Ekologia – ważna i na czasie

Świat jest na etapie zmniejszania skutków dotychczasowego, konsumpcyjnego trybu życia. Rewolucja przemysłowa i dobrobyt spowodowały, że w ciągu kilkudziesięciu lat kondycja Planety znacznie się pogorszyła.

To ostatni dzwonek na zmianę i natychmiastowe wdrożenie sprzyjających ochronie środowiska naturalnego rozwiązań. Najwyższy czas na ogrzewanie proekologicznym propanem!

Propan jest ekologicznym gazem grzewczym, ponieważ proces jego spalania jest bezpieczny i czysty. Oznacza to, że nie uwalnia do atmosfery, gleby i wód gruntowych szkodliwych związków chemicznych, które zanieczyszczają środowisko. Podczas spalania propanu do atmosfery dostają się zaledwie znikome ilości dwutlenku węgla, w porównaniu z olejem opałowym oraz węglem. 

Ponadto, wysoka wartość opałowa gazu propan sprawia, że potrzebna jest mniejsza ilość gazu do uzyskania większej ilości energii. Nowoczesne zbiorniki na gaz propan są wykonane ze szczelnych i przyjaznych środowisku materiałów. Najczęściej instalowane pojemności przydomowych cystern gazowych to 2700 l, 4850 l, 6400 l.

Gaz propan powstaje jako produkt uboczny wydobycia oraz rafinacji ropy naftowej, co sprawia, że nie obciąża on dodatkowo ekosystemu. Jest wykorzystywany między innymi jako paliwo do ogrzewania domu, podłóg, wody oraz posiłków.

Ekonomia – rozsądna i zawsze potrzebna

Planując wybór lub zmianę ogrzewania domu, najczęściej w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę budżet. Ogrzewanie domu to niezaprzeczalna potrzeba, z której nie można zrezygnować. Warto więc wybrać propan, którego ceny są konkurencyjne w porównaniu do innych paliw opałowych.

Rozsądny ekonomiczne plan rocznego zaopatrzenia posesji w gaz przyczyni się do jeszcze większych oszczędności. Wystarczy zdecydować się na instalację nieco większego zbiornika propanu, po to aby móc uzupełniać jego zapasy, kiedy cena jest najniższa.

Niezależność grzewcza jest modna!

Mówiąc o ogrzewaniu domu trudno kierować się tylko kryterium tego, co jest w danym momencie modne. Instalacja nowego systemu ogrzewania wiąże się z poważną inwestycją, dlatego ważne jest świadome podjęcie decyzji. Biorąc pod uwagę wcześniej omówione zalety bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz oszczędności można wysnuć wniosek, że ogrzewanie domu gazem propan jest nie tylko modne ale i rozsądne.

Ważnym aspektem w kontekście ogrzewania jest także brak zależności od miejskiej sieci ciepłowniczej. W obliczu osiedlania nowych terenów, sprawa wydaje się być szczególnie istotna. Zamiast czekać na doprowadzenie sieci rur, można wziąć sprawy w swoje ręce i uniezależnić się od zmiennych, odgórnie narzucanych cen. 

Instalacja zbiorników z gazem propan to doskonałe rozwiązanie dla osób niezależnych!

Reasumując, ogrzewanie domu to konieczna inwestycja, która powinna zostać dobrze przemyślana. Należy wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne upodobania, ale także zapowiedziane zmiany prawne. Nie bez powodu, gaz propan cieszy się dużą popularnością. Jego liczne zalety, czynią go idealnym paliwem grzewczym. Jest ekologiczny i ekonomiczny. Dodatkowo, dzięki posiadaniu własnej instalacji gazowej można uniezależnić się od miejskich dostaw ciepła. Rozważając wybór źródła ciepła w domu- wybierz bezpieczny gaz propan!

Źródło: LPG Direct – instalacje na gaz propan