LOADING

Type to search

Porady Technologia i motoryzacja

Na co zwraca uwagę kobieta, kiedy kupuje samochód?

Share

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. To nieco żartobliwe stwierdzenie dobrze pokazuje jednak odmienne postrzeganie wielu kwestii. Sposób funkcjonowania, myślenia, zbierania i przetwarzania informacji kobiet i mężczyzn jest odmienny. Przyjęło się uważać, że zakupy to domena kobiet, jednak jeśli chodzi o wybór samochodu prym mają wieść mężczyźni. Na co zwracają szczególną uwagę kobiety, kiedy decydują się na zakup samochodu?

Samochód dla kobiety

Istnieje krzywdzący stereotyp, że kobiety są kiepskimi kierowcami, nie potrafią parkować, a niektórzy uważają, że w ogóle nie powinny prowadzić. Nie ma to nic wspólnego z prawdą – większość pań dobrze sobie radzi na drodze. Jednak kobiety dużo częściej niż mężczyźni wybierają małe, zwrotne samochody, którymi łatwo przemieszczać się po mieście, parkować i zmieniać pasy ruchu. Nie wynika to w żadnym stopniu z braku umiejętności prowadzenia auta. Większość kobiet traktuje samochód jako narzędzie ułatwiające życie, dające możliwość szybkiego poruszania się, a co za tym idzie funkcjonalność auta jest dla nich bardzo istotna.

Mniejszy samochód oznacza również mniejsze koszty utrzymania. Takie auto zwykle spala mniej paliwa. Niższe są również koszty ubezpieczenia czy serwisu. Oczekiwania większości pań spełniają marki oferujące niewielkie, wydajne ekonomicznie modele, część z nich wybiera sprawdzone i niezawodne przez lata modele Hondy. Słyną one przede wszystkim ze swojej niezawodności, doskonale zaprojektowanego i niezwykle funkcjonalnego wnętrza, a także wysokiej ekonomii i oszczędności paliwa.

Kobiety, kupując auta, decydują się również często na dodatkowe funkcje ułatwiające cofanie, parkowanie i ruszanie pod górę. Panie lubią ułatwiać sobie życie i prowadzenie samochodu, dlatego też dużo częściej niż mężczyźni wybierają modele z automatyczną skrzynią biegów.

Styl życia a samochód

Panie, w przeciwieństwie do panów, starają się zawsze wybrać samochód, który będzie dostosowany do ich trybu życia. Kobiety doskonale rozumieją, że mając dzieci, które odwożą do szkoły lub przedszkola, wnętrze samochodu powinno być na tyle pojemne, aby zmieścić foteliki. Duży bagażnik, w którym można schować wózek lub zakupy dla rodziny, również będzie dodatkowym atutem. Modele samochodów w tym samochody Hondy, po które chętnie sięgają matki z dziećmi, są najczęściej 5-drzwiowe i mają dużo przestrzeni z tyłu i w bagażniku. 

Jeżeli kobieta używa samochodu głównie do pracy, jeździ po mieście i często parkuje, zdecyduje się raczej na zakup niewielkiego, ekonomicznego auta, którym będzie mogła się z łatwością poruszać nawet w godzinach szczytu. Nie będzie wówczas szukała przestrzeni na tylnych siedzeniach, a skupi się raczej na niskich kosztach eksploatacji. Z tego względu samochód Honda jest również popularny wśród singielek. 

Względy estetyczne

Wygląd samochodu jest równie ważny dla kobiet i mężczyzn. Jednak podczas gdy oni, zwracają uwagę na to czy auto budzi zachwyt kolegów, one skupiają się raczej na tym, czy im się po prostu podoba. Kolor lakieru i sylwetka konkretnego modelu jest dla kobiet bardzo istotny, ponieważ wpływa na wygląd całego samochodu. Istotny jest również wygląd tapicerki, jej odcień i materiał z jakiego została wykonana. Większość pań woli jasne barwy, nie zawsze też wybierają skórzaną tapicerkę, która zdecydowanie jest domeną mężczyzn. Matki z małymi dziećmi z kolei wolą ciemne wnętrze z materiału, który łatwo się czyści, ponieważ dobrze wiedzą, że podczas codziennego korzystania będzie ono narażone na wiele zabrudzeń i nie chcą tracić czasu i pieniędzy na walkę z nimi. 

Samochód dla kobiety musi być funkcjonalny, a jazda nim ekonomiczna. Ważny jest również wygląd auta, którego kształt, kolor lakieru i tapicerki muszą trafiać w jej gust. Dobrym wyborem może być więc samochód Honda, ponieważ prawie wszystkie modele tej marki łączą w sobie ten zestaw cech.