LOADING

Type to search

Ogród

Przyjęcie weselne pod namiotem – zalety rozwiązania

Share

W ostatnim czasie bardzo popularne staje się organizowanie przyjęć weselnym we własnym ogrodzie. Namiot weselny jest funkcjonalnym, a zarazem estetycznym rozwiązaniem, dlatego planując wesele w okresie letnim z pewnością, warto wziąć pod uwagę zakup lub wynajem tego typu konstrukcji. 

Dlaczego, warto zdecydować się na przyjęcie w namiocie weselnym?

Przede wszystkim najważniejszą zaletą organizowania przyjęć weselnych pod namiotem, jest to, że nie trzeba szukać wolnego terminu sali czy restauracji. Jeżeli dysponujemy dużym ogrodem o stosunkowo równej powierzchni, warto rozważyć rozstawienie takiej konstrukcji. Można także, wynająć teren zielony, ale naturalnie wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Wesele w pięknym, naturalnym otoczeniu pozwala na wykonanie zachwycającej sesji zdjęciowej. Z pewnością będzie ona doskonałą i oryginalną pamiątką. Decydując się na namioty weselne, należy dopasować ich wielkość do planowanej ilości gości. Pod zadaszeniem muszą się zmieścić krzesła i stoły, sprzęt i orkiestra, catering, urządzenia sanitarne oraz parkiet do tańca. Ponadto dodatkowe koszty mogą dotyczyć obsługi oraz dekoracji. Ostateczna kwota z pewnością nie będzie jednak znacznie odbiegać od kosztów organizacji wesela w wynajętej sali.

Organizowanie przyjęcia w namiocie weselnym to także gwarancja niezapomnianych, niezwykłych wspomnień. Młoda para i goście z pewnością, na długo zapamiętają to wyjątkowe wydarzenie. W Polsce zwyczaj organizowania tego typu wesel nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechniony, dlatego na pewno wyróżni się ono na tle innych.

Ile osób pomieści się w namiocie?

Na rynku można znaleźć naprawdę duży namiot weselny, który pomieści praktycznie każdą ilość gości. Jest to bardzo ważne, ponieważ często młoda para zaprasza nawet kilkaset osób, a nie każda sala jest w stanie zapewnić gościom dostateczną przestrzeń. Namioty sprawdzają się również w przypadku bardziej kameralnych uroczystości. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych na rynku dobór namiotu odpowiedniej wielkości nie stanowi żadnego problemu. Ponadto możliwe jest wykupienie dodatkowej podłogi, aby gości mogli się bawić jak najbardziej komfortowo (trawa i ziemia nie są najlepszym rozwiązaniem dla eleganckich lakierków czy butów na wysokim obcasie).

Kwestia pogody

Oczywiste jest to, że wesele w plenerze najlepiej jest zorganizować w okresie później wiosny, lata i wczesnej jesieni. Nowoczesne namioty zapewniają pełną ochronę przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki, specjalnym ścianom gościom nie będzie straszny deszcz ani wiatr. W tym przypadku problemem nie jest także temperatura – dostępne są zarówno systemy klimatyzacji, jak i urządzenia służące do ogrzewania przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość podwijania ścian namiotu, w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza wewnątrz namiotu.

Z pewnością warto wybrać namioty weselne, ponieważ są to konstrukcje estetyczne, funkcjonalne, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, łatwe w montażu i bardzo mobilne. Jeżeli zadba się o odpowiednie dekoracje, wystarczającą ilość stołów i krzeseł dla gości, miejsce do tańca, toalety czy odpowiedni wystrój to przyjęcie z pewnością zostanie na długo zapamiętane przez wszystkich gości.

Źródło: Dascompany.com – namioty ogrodowe