LOADING

Type to search

Dom i wnętrze

Rolety mini dzień-noc – kiedy będą dobrym wyborem?

Share

Rolety mini dzień-noc należą do grupy rolet duo. Wyróżnia je możliwość swobodnej regulacji ilości i natężenia światła dziennego. Naprzemiennie, dwuwarstwowo ułożone poziome pasy grubszego (zaciemniającego) i cieńszego (zwykle złożonego z prawie przezroczystej siatki) materiału, w zależności od ustawienia, przepuszczają lub zatrzymują dopływ promieni słonecznych do pomieszczenia. Można z ich pomocą uzyskać także efekt zaciemnienia, ustawiając na przeciwko siebie dwa pasy: przezroczysty i kryjący. Ale podobnie, jak standardowe rolety, można je również zwinąć całkowicie, wpuszczając maksymalną ilość promieni słonecznych.

Zalety rolet mini dzień-noc

Ten innowacyjny i multifunkcyjny rodzaj dekoracji okiennych może zastąpić również firanki i zasłony – osłania przed widokiem z zewnątrz. Jest rozwiązaniem wprost stworzonym dla osób, których nie przekonały rolety plisowane czy żaluzje zbierające kurz.

Na ich korzyść przemawia również to, że pozwalają na montaż bez specjalistycznej wiedzy i profesjonalnych narzędzi oraz przede wszystkim – bez wiercenia i tym samym bez ryzyka uszkodzenia framugi okna.

Większość z nich wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia i łatwych w utrzymaniu czystości. Zupełnie wystarczające przetarcie rolety raz na jakiś czas zwilżoną wodą ściereczką.

Dobór rozmiaru i sposób montażu mini rolety dzień/noc

Jedynym wyzwaniem przy montażu mini rolet, jest dokładne zebranie pomiarów okna. Szerokość tkaniny powinna być nieco większa od szerokości szyby, a długość zbliżona do wysokości skrzydła okna. System rolet mini oparty jest na zaczepach, nienaruszających struktury materiałów, z których wykonane jest skrzydło okienne. Zawiesza się je na mocnej taśmie klejącej lub montuje za pomocą bezinwazyjnych haczyków. Spośród rolet DUO, to właśnie rolety mini uważa się za najprostsze w montażu i przyjaznej stolarce okiennej.

W przypadku pozostałych rolet z tej serii, praktykowane są jeszcze 2 inne sposoby montażu:

1) za pomocą kasety i prowadnicy, pozwalającej na montaż ich w taki sposób, by przylegały do szyby, co zapewnia większą stabilność. Zapewniają eleganckie wykończenie, ponieważ brzegi materiału schowane są w kasecie;

2) przykręcanie do ramy okiennej (rolety wolnowiszące) – polecane przy dużych oknach.

Jeżeli chodzi o wady rolet dzień noc mini, niektórzy wskazują na brak możliwości uzyskania pełnego zaciemnienia.

źródło: sklep.mardom.com.pl – rolety i karnisze producent