LOADING

Type to search

Porady

Seria sprężarek BOGE C-2 – charakterystyka nowych urządzeń BOGE

Share

Firma BOGE oferuje rozmaite rozwiązania pozwalające na wytwarzanie, uzdatnianie oraz dystrybucję sprężonego powietrza. W jej asortymencie znajdziemy zarówno sprężarki bezolejowe, jak i modele wykorzystujące olej. W trosce o potrzeby swoich klientów firma stale usprawniania oferowane kompresory. Doskonałym przykładem są kompaktowe urządzenia z serii C, które zostały dodatkowo zoptymalizowane.

Parametry techniczne sprężarek śrubowych z serii C

Są to sprężarki przeznaczone dla osób, które potrzebują kompresorów zużywających małe ilości sprężonego powietrza. Producenci zdołali to osiągnąć dzięki ograniczeniu odległości łączeniowych. Przełożyło się na drastyczne ograniczenie strat ciśnienia. Modele z serii C nie potrzebują dużych ilości prądu nawet podczas intensywnej eksploatacji. Dzięki obecności stopnia śrubowego BOGE Efillence© ten typ sprężarki śrubowej posiada wydajność na poziomie od 0,234 do 3,62 m3/min. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać między innymi kompaktowy model o mocy 2,2 kW. Dostępne są również kompresory wyposażone w dodatkowe zbiorniki sprężonego powietrza, osuszacze chłodnicze oraz przetwornicę częstotliwości. Sporą zaletą maszyn z tej serii jest obecność bezobsługowego systemu napędowego BOGE-GM®. Wysokojakościowe rozwiązanie pozwala na optymalne dopasowywanie napięcia pasów napędowych maszyny. W połączeniu z silnikiem klasy IE3 / IE4 sprężarki BOGE C ograniczają zapotrzebowanie energii.

Nowości wprowadzone w najnowszych modelach z serii C-2

Pomimo wysokiej jakości sprężarki powietrza BOGE z serii C, producenci nie spoczywają na laurach. Stale dążą do dalszego usprawniania swoich produktów. Dlatego też sprężarki powietrza C-2 posiadają wszystkie elementy, którymi cechują się starsze modele z serii BOGE C. Są natomiast o wiele łatwiejsze w obsłudze i bardziej kompaktowe. Jednocześnie nowa obudowa dźwiękochłonna znacząco redukuje poziom wytwarzanego hałasu w porównaniu do serii sprężarek C. Do wyboru mamy sprężarki C-2 jako gotowe centrale sprężonego powietrza. Wyposażone są w osuszacz ziębniczy oraz zbiornik na sprężonego powietrze. Ewentualnie możemy wybrać kompaktowy model bez dodatków, których możemy następnie zintegrować z większą instalacją. Z zewnątrz każda sprężarka C-2 jest stosunkowo podobna. Natomiast wnętrze ich obudowy zależy w dużej mierze od wybranej przez nas wersji. Dostępne są sprężarki z połączeniem bezpośrednim oraz pasami napędowymi. Oprócz tego są regulowane przy pomocy przetwornicy. Jeżeli zdecydujemy się na sprężarkę o mocy 7,5 kW, to mamy możliwość wybrania opcjonalnego chłodzenia wentylatorem. Do wyboru są dwie różne wersje sterowania sprężarką – podstawowa Base Control oraz zaawansowane Focus Control 2.0.

Czy warto zainwestować w nowe sprężarki BOGE C-2?

Jeżeli planowaliśmy zakup sprężarek BOGE C, nie ma żadnego powodu, aby nie zainwestować w ich nowszą i zoptymalizowaną wersję. Niezależnie od wybranego przez nas wariantu montażowego, wszystkie sprężarki z serii C-2 zostały zoptymalizowane pod kątem łatwej obsługi. Dzięki zdejmowalnym drzwiom obudowy możemy szybko zyskać dostęp do elementów konstrukcyjnych maszyny. Z kolei pulpit sterowania może być płasko zabudowany w przedniej części obudowy sprężarki. Oprócz prostej obsługi oraz bardziej kompaktowej konstrukcji producenci postarali się, aby ich najnowsze kompresory cicho pracowały. Dostępne są nawet sprężarki C-2 w wersji super wytłumionej. W przypadku takiej maszyny możemy umieścić ją bezpośrednio na podłożu.

Osoby zainteresowane sprężarkami BOGE z pewnością powinny zwrócić uwagę na serię C-2. Pod każdym względem stanowią ulepszenie w stosunku do kompresorów BOGE C. Posiadacze starszych modeli również powinni rozważyć ich wymianę na nowszą wersję. Z pewnością docenią ogromne możliwości z zakresu indywidualnej konfiguracji oferowane przez sprężarki śrubowe C-2.

źródło: bogepolska.pl – filtry sprężonego powietrza