LOADING

Type to search

Dom i wnętrze Porady

Skąd brzydki zapach w domu?

Share

Brzydkie wonie w mieszkaniu niekiedy trudno zlokalizować. Skąd się biorą i w jaki sposób skutecznie
z nimi walczyć? Oto kilka cennych wskazówek, które pozwolą pozbyć się przykrego problemu
i wprowadzić piękny aromat na własne cztery kąty. To wcale nie jest trudne!

Regularne sprzątanie to podstawa

Kuchnia czy łazienka na pierwszy rzut oka mogą wyglądać czysto. Jednak bakterie są niewidoczne
i bytują w trudno dostępnych miejscach. Dlatego tak ważne jest dokładne i regularne sprzątanie mieszkania z użyciem skutecznych środków czyszczących. Przydatne będą również wydajne mopy, gąbki i szczotki, które zwalczą różnego rodzaju zabrudzenia.

Po sprzątaniu należy zrobić wszystko, aby utrzymać miły zapach. W tym celu doskonale sprawdzi się odświeżacz powietrza do domu. Produkt ten dostępny jest w kilku rodzajach oraz wielu wariantach zapachowych, dzięki czemu każdy będzie mógł sięgnąć po rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom wszystkich domowników.

Brzydka woń z kuchni

Bardzo wiele nieprzyjemnych zapachów może pochodzić z kuchni. Niekiedy źródłem brzydkiej woni jest lodówka. W niej mogą znajdować się zepsute produkty lub resztki, których łatwo nie zauważyć. Najczęściej wystarczy wyrzucić stare jedzenie i dokładnie umyć lodówkę wewnątrz. Jeżeli jednak czynności te okażą się niewystarczające, należy skontaktować się z fachowcem, który poszuka przyczyn w nieprawidłowo działającej konstrukcji i naprawi urządzenie.

Innym źródłem nieprzyjemnego zapachu często jest kosz na śmieci. Opróżnianie go należy do podstawowych obowiązków, jednak czasami łatwo o tym zapomnieć. Po załatwieniu sprawy przykra woń może jednak pozostać, dlatego warto mieć pod ręką np. odświeżacz powietrza w formie patyczków. Elementy umieszczone w buteleczce z olejkiem nie tylko zapewniają wspaniały aromat, ale również stanowią miłą dla oka dekorację. Należy jednak pamiętać, aby umieścić je z dala od miejsca, w którym potrawy są przygotowywane, aby uniknąć mieszania się zapachów.

Nieprzyjemny zapach z łazienki

Łazienka to przestrzeń szczególnie narażona na powstawanie przykrych zapachów. Bardzo duże znaczenie ma czyszczenie toalety, wanny czy kabiny prysznica. Warto pamiętać, że ciepłe i wilgotne środowisko sprzyja pojawianiu się drobnoustrojów, które wytwarzają gazy, a one stanowią źródło nieprzyjemnych woni. Oprócz dokładnego czyszczenia powierzchni należy zwrócić uwagę na udrażnianie syfonów.

Na tej przestrzeni znakomicie sprawdzi się odświeżacz powietrza w żelu. Wystarczy umieścić go
w odpowiednim miejscu, a następnie obrócić górny mechanizm, aby wspaniały aromat zagościł
w łazience na długo. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają wydajnych, a zarazem efektywnych rozwiązań.

Zanieczyszczony dywan

Dywan czy wykładzina również może być źródłem przykrego zapachu. Wylany sok, mleko lub alkohol będą fermentować, dlatego należy jak najszybciej pozbyć się problemu. Jednak skorzystanie z mokrej szmatki nie zawsze wystarczy. Wówczas należy wyprać dywan zgodnie ze wskazówkami producenta.