LOADING

Type to search

Zdrowie

Sprężarka powietrza – niezbędna w dobie walki z koronawirusem

Share

Walka z pandemią Sars-Cov-2 wywołała prawdziwą rewolucję na wielu płaszczyznach rynku. Zmieniła funkcjonowanie w życiu codziennym i zawodowym. Nadrzędnym produktem, który pomaga w walce z koronawirusem, jest sprężone powietrze, które w kontekście medycznym ma znaczenie terapeutyczne, lecznicze i ratujące życie, a w codziennym profilaktyczne. Zastosowanie wysokiej klasy sprężarki do powietrza pozwala na dostarczenie idealnie czystego powietrza terapeutycznego.

Sprężone powietrze – skuteczny oręż w walce z Covid-19

Sprężone powietrze na płaszczyźnie medycznej jest traktowane jako lekarstwo – dodajmy, że w wielu przypadkach ratujące życie. Mając na uwadze konieczność natychmiastowego zastosowania i fakt, że powietrze musi płynąć w sposób ciągły, bezusterkowość urządzeń odpowiedzialnych za ich dostarczanie jest nadrzędna. Sprężarki BOGE należą do grupy produktów rekomendowanych dla branży medycznej i charakteryzują się najwyższą jakością tak pod kątem dostarczanego powietrza, jak i samego działania i bezusterkowości.

Rolą sprężarki jest dostarczenie sprężonego powietrza, które jest właściwie oczyszczone, pozbawione szkodliwych mikroorganizmów i olejów. Odpowiedzialny za ten proces siedmiostopniowy system uzdatniania całkowicie eliminuje ewentualne zagrożenia pojawieniem się zanieczyszczeń, które mogłyby zniweczyć cel leczniczy. Trzeba wiedzieć, że medyczne sprężone powietrze jest dostarczane pacjentom podłączonym do respiratorów, a więc osobom o niskiej lub zerowej odporności.

Dlaczego sprężone powietrze jest tak ważne?

Podstawową rolą śluzówki dróg oddechowych jest stworzenie bariery ochronnej przed czynnikami chorobotwórczymi – w tym przed koronawirusem. Niestety jej osłabienie czy podrażnienie otwiera drogę wirusowi. Ryzyko zachorowania wzrasta jeśli mamy do czynienia z niską wilgotnością powietrza. W sytuacji, w której dochodzi do zakażenia, śluzówka nie stanowi już ochrony, a wirus zaczyna swoje destrukcyjne działanie. Jeśli do tego zastosowano by terapię zwykłym, czyli nieoczyszczonym powietrzem, lub powietrzem o niskiej jakości oczyszczenia zamiast efektu leczniczego osiągnięto by efekt potęgowania stanu chorobowego.

Sprężone powietrze jako produkt leczniczy ma zastosowanie w przypadku konieczności wentylacji pacjentów na oddziałach intensywnej terapii medycznej, w respiratorach ratujących życie, a także w komorach hiperbarycznych. Ponadto powietrze wytworzone przez sprężarki jest wykorzystywane w laboratoriach. Sytuacja epidemiologiczna na świecie postawiła w stan alarmowy szpitale na całym świecie. Wyposażenie sprzętowe szybko okazało się niewystarczające, co z kolei wpłynęło na konieczność udoskonalenia wprowadzanych na rynek technologii, by te były bardziej wydajne i precyzyjne. Sprężarki BOGE spełniają wymagania i zapewniają spokojną pracę. Czystość uzyskiwanego powietrza zapewniają sprężarki bezolejowe, które dzięki zastosowanej technologii eliminują ryzyko pojawienia się w produkcie finalnym niekorzystnych zanieczyszczeń.

Jakość ma znaczenie!

Sprężarki bezolejowe to gwarancja uzyskania medycznego powietrza o działaniu leczniczym i terapeutycznym. W kontekście walki z koronawirusem zaopatrzenie placówki medycznej w dobrej klasy sprężarki staje się nie tylko kluczowe, ale i nadrzędne. Standardowo na wyposażeniu powinny znajdować się trzy sprężarki, z których każda osobno jest w stanie zapewnić 100-procentowe zapotrzebowanie. Pod kątem uzyskiwanej jakości sprężarki śrubowe ustępują miejsca wersjom bezolejowym.