LOADING

Type to search

Zdrowie

Usuwanie owłosienia z okolic pach i ramion – czy warto?

Share

Usuwanie owłosienia z okolic pach i ramion to kwestia nie tylko natury estetycznej, ale również higieny i wygody. Problem ten dotyczy w równym stopniu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wydepilowana skóra w tych okolicach mniej się poci, nie sprzyja wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu i wzmacnia skuteczność antyperspirantów. Wszystko to ma znaczący wpływ na poprawę komfortu życia. W każdym przypadku warto jednak wybrać najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia, tak aby uniknąć podrażnień, wrastania włosków oraz pieczenia i swędzenia. Specjaliści zgodnie polecają depilację laserową laserem Vectus, która jest skuteczna, a przy tym komfortowa, bezpieczna i trwała.

Laserowe usuwanie owłosienia a metody tradycyjne

Większość osób, które na co dzień depilują skórę w okolicach pach i ramion, wybiera tradycyjne metody, takie jak jednorazowa maszynka do golenia, depilator czy plastry z woskiem. Pierwszy sposób jest zdecydowanie najprostszy, jednak również najmniej efektywny. Efekt gładkości utrzymuje się bowiem maksymalnie do dwóch dni, a odrastające włoski są znacznie twardsze i ciemniejsze. Niedostatecznie ostre nożyki mogą natomiast skutkować podrażnieniami oraz krostkami. Plastry z woskiem i depilatory gwarantują z kolei znacznie trwalsze rezultaty, ale ich stosowanie wiąże się z bólem oraz ryzykiem późniejszego wrastania włosków. Rozwiązaniem tego typu problemów jest laserowe usuwanie owłosienia, które pozwala osiągnąć trwały efekt idealnie gładkiej skóry pach i ramion.

Depilacja laserowa laserem Vectus – dlaczego warto zastosować ją na pachy i okolice ramion?

Korzyści z trwałego usunięcia owłosienia z okolic ramion i pach są nieocenione. Po pierwsze depilacja laserowa laserem Vectus to zabieg krótki, niemal bezbolesny i bardzo bezpieczny. Wiązka światła oddziałuje bowiem bezpośrednio na melaninę zawartą w strukturze włosa, powodując trwałe uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego będącego w fazie wzrostu. Depilacja laserowa pach po wykonaniu kilku serii w odpowiednich odstępach czasu pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia, bez podrażnień i problemów z wrastającymi włoskami. Co więcej, skóra w tych miejscach staje się zupełnie gładka – pozbawiona nieestetycznych czarnych kropek i czerwonych krostek, które pojawiają się przy częstym goleniu zwykłą maszynką. Laserowe usuwanie owłosienia to metoda depilacji, która nie powoduje dyskomfortu czy bólu, ze względu na technologię chłodzącą tkanki. Wbrew obiegowej opinii, zabieg ten jest także w pełni bezpieczny, ponieważ poprzedza go szczegółowa konsultacja dermatologiczna, dzięki której można ustalić dokładne parametry pracy lasera, określić fototyp skóry i zabezpieczyć białym markerem takie miejsca, jak pieprzyki i inne zmiany skórne, które nie powinny być poddane działaniu wiązki świetlnej.

Owłosienie w okolicach ramion i pach powinno być usuwane zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Dla osób, które cenią sobie komfort depilacji oraz trwałe rezultaty, polecana jest depilacja laserowa pach. W renomowanych gabinetach dostępny jest nowoczesny laser Vectus, który gwarantuje efekt gładkiej skóry, bez bólu czy ryzyka poparzenia.