LOADING

Type to search

Porady

Praca w Holandii – skorzystaj z ofert z zakwaterowaniem

Share

Wyjazd do pracy za granicą wiąże się z koniecznością zapewnienia sobie lokum do zamieszkania. Wynajęcie mieszkania za granicą, podobnie jak w Polsce, nie jest tanie. Dodatkowo załatwianie formalności z tym związanych w obcym języku jeszcze bardziej utrudnia sprawę. Dlatego tak dobrym i polecanym rozwiązaniem jest korzystanie z ofert pracy za granicą, które zapewniają również zakwaterowanie. Poniżej nieco więcej na temat korzyści płynących z takiego rozwiązania. 

Praca za granicą? Wybierz Holandię

Na polskim rynku wcale nie jest łatwo o pracę. Niejednokrotnie pracownicy, również ci doświadczeni, spotykają się podczas poszukiwania pracy z wieloma przeszkodami do pokonania. Dodatkowo polskie wynagrodzenia w wielu częściach kraju niestety wciąż nie rozpieszczają. Niebywale popularną taktyką przy zatrudnianiu nowych pracowników w Polsce jest oferowanie im minimalnego ustanowionego ustawowo wynagrodzenia za pracę. Działa to na pracowników bardzo demotywująco, ale potrzeba zdobycia środków na utrzymanie sprawia, że godzą się na takie warunki. Tylko że wcale nie muszą. Rozwiązaniem może być wyjazd za granicę. Z biegiem lat znalezienie atrakcyjnej pracy za granicą stało się łatwiejsze. Można również skorzystać z biur pośrednictwa pracy, które gwarantują kompleksową pomoc w znalezieniu pracy, wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów, a nawet zorganizowaniu przejazdu i zakwaterowania. Doskonałym miejscem do turystyki zarobkowej okazuje się Holandia. Ten kraj jest przyjazny dla obcokrajowców i różnorodny, a do tego oferuje uczciwe i legalne zatrudnienie. Można w nim nie tylko dobrze zarobić, ale też po prostu świetnie się czuć.

U kogo szukać pracy za granicą z zakwaterowaniem?

Najlepszym i najpewniejszym źródłem ofert pracy za granicą z zakwaterowaniem są biura pośrednictwa pracy. Na rynku funkcjonuje ogromna ilość takich biur i agencji. Można je z łatwością znaleźć w każdym większym mieście. Jeśli żadne z biur pośrednictwa pracy za granicą nie ma siedziby w naszym mieście lub w najbliższej okolicy, to można kontaktować się z nimi mailowo i telefonicznie. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Agencje pracy pomagają znaleźć zatrudnienie w interesującej nas branży. Biorą pod uwagę wiek, wykształcenie, a nawet predyspozycje zdrowotne – na przykład kiedy w grę wchodzi podnoszenie ciężkich przedmiotów. Agencje takie wykonują swoją pracę rzetelnie i dokładnie, ponieważ zależy im na zadowoleniu zarówno pracodawcy za granicą, jak i polskiego pracownika. Takie połączenie daje pewność wieloletniej współpracy. No i to, co najważniejsze dla nas jako pracowników: wraz z ofertą pracy otrzymujemy od biura pośrednictwa również propozycję zakwaterowania.

Praca z zakwaterowaniem w Holandii

Kiedy wyjeżdżamy za granicę w celach zarobkowych, zależy nam, aby koszty takiego wyjazdu były możliwie jak najniższe. Dzięki temu większą część wynagrodzenia odłożymy jako oszczędności. Dlatego też bardzo atrakcyjne wydaje się zakwaterowanie oferowane przez biura pośrednictwa pracy. Dużą zaletą jest fakt, że zakwaterowanie oferowane przez agencję pracy za granicą zazwyczaj znajduje się w niewielkiej odległości od miejsca zatrudnienia. Minimalizuje to czas dojazdu do pracy. Zakwaterowanie to murowane domki lub mieszkania. Dzięki temu gwarantują swoim mieszkańcom ciepło nawet w czasie mroźnej zimy. Należy pamiętać, że mieszkania i domki nie pozostaną na wyłączność jednego pracownika. Należy przygotować się na dzielenie przestrzeni ze współpracownikami. Pokoje najczęściej są dwuosobowe i jest ich kilka w domku. Normą jest, że w miejscu zakwaterowania pracownicy mają zapewniony dostęp do internetu i polskiej telewizji. Natomiast opłaty za te media wliczone są w czynsz. Dodatkowym atutem zakwaterowania organizowanego przez biuro pośrednictwa pracy jest zorganizowanie bezpłatnego transportu do pracy.

Źródło: https://www.beyondresources.pl/pl/