LOADING

Type to search

Zdrowie

W jaki sposób leczy się łuszczycę w gabinecie kosmetycznym?

Share

Czym jest łuszczyca

Łuszczyca to jedna z najczęstszych chorób skóry. Choroba ta spowodowana jest kilkakrotnie szybszym niż normalnie złuszczaniem się naskórka. Niestety jest chorobą przewlekłą, z występującymi na zmianę okresami poprawy i pogorszenia. Przyczyny pojawiania się łuszczycy nie są do końca jasne, dużą rolę odgrywają skłonności genetyczne. Warto wiedzieć, że choroba ta nie jest zakaźna.

Gabinet kosmetyczny a łuszczyca

Warto korzystać z zabiegów kosmetycznych w celu zniwelowania stanów zapalnych oraz zredukowania zmian skórnych. Pierwszym krokiem powinien być wnikliwy wywiad przeprowadzony z kosmetologiem. W ten sposób można ustalić najważniejsze informacje na temat tej choroby, jej początku, przebiegu oraz czynników wpływających na wysiew zmian łuszczycowych. Dopiero po dokładnej rozmowie, kosmetolog jest w stanie bez problemu wybrać właściwą kurację kosmetyczną. Powinniśmy wiedzieć, że jeśli na skórze występują wykwity, to w danym miejscu nie można przeprowadzić żadnych procedur zabiegowych. Nie są przeprowadzone w takich miejscach, ponieważ mogłoby to doprowadzić do pojawienia się podrażnień oraz pogorszenia stanu skóry. W okresie kiedy mamy zmiany skórne, możemy skorzystać z mniej inwazyjnych sposobów takich jak:

  • zabiegi nawilżające,
  • zabiegi łagodzące,
  • zabiegi kojące,
  • masaże twarzy lub innych miejsc narażonych chorobą,
  • właściwe maski np. algowe.

Zabiegi kosmetyczne leczące łuszczyce

Pierwszym z zabiegów kosmetycznych jest peeling enzymatyczny. Przed samym zabiegiem oraz krótko po nim nie należy stosować silnych kremów, zawierających np. glikol, siarkę czy innych składników, które mogą podrażnić skórę w inny sposób. W tej metodzie usuwa się warstwę rogowej naskórka lub głębszej warstwy o ile kosmetolog stwierdzi potrzebę wykonania. Oprócz peelingu wykonywanego ręcznie, wykonuje się taki przy użyciu lasera, który polega on na zamrożeniu i rozmnażaniu tkanki zmienionej chorobowo. W ten sposób skóra ma szansę na szybszą regenerację oraz nie łuszczy się.

Kolejnym zabiegiem jest leczenie uzdrowiskowe, polegające na kąpielach siarkowych oraz słonecznych. Metoda ta jest mało inwazyjna oraz rzadko dostępna w salonach kosmetycznych, jednak po odpowiednim wyborze miejsca warto zdecydować się na taki zabieg. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób z łuszczycą, ponieważ skóra szybciej się regeneruje oraz zapobiega powstawaniu kolejnych zmian skórnych.

Najczęstszymi jednak zabiegami kosmetycznymi, które leczą łuszczyce są masaże oraz odpowiednie wcieranie maści oraz innych substancji przez kosmetologa.

Pielęgnacja przy łuszczycy

Przy tej chorobie należy pamiętać, że w pielęgnacji skóry ważna jest świadomość tego, z jakich preparatów kosmetycznych można korzystać. W przypadku zdecydowania się na zabieg, powinniśmy postępować zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez kosmetologa. Podsumowując, kiedy chcemy udać się na zabieg kosmetyczny, a posiadamy łuszczycę, powinniśmy podejść rzetelnie do wywiadu z kosmetologiem, aby dopasować odpowiednie substancje oraz zabiegi do naszej skóry.

Inspirowane: klinikakrajewski.pl – redukcja tkanki tłuszczowej