LOADING

Type to search

Zdrowie

Usuwanie rozstępów w gabinecie medycyny estetycznej

Share

Problem rozstępów jest bardzo powszechny, choć wiele kobiet szuka skutecznych sposobów na przywrócenie skórze pięknego wyglądu. Na szczęście istnieją nowoczesne rozwiązania, które naprawdę działają. Wystarczy tylko odwiedzić sprawdzony gabinet medycyny estetycznej.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze o nieestetycznym wyglądzie. Najczęściej pojawiają się skórze piersi, brzucha, ud i pośladków. Czasami negatywnie wpływają również na wygląd łydek, wewnętrznej strony ramion czy skóry pod pachami.

Przyczyn powstawania rozstępów jest bardzo wiele. Należą do nich czynniki hormonalne czy gwałtowny spadek lub wzrost masy ciała w krótkim czasie. Bardzo często rozstępy pojawiają się podczas ciąży i w okresie dojrzewania. Nie bez znaczenia są również czynniki genetyczne, zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej czy przyjmowanie substancji z kortykoidami.

Do skutecznych sposobów walki z rozstępami należą zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2. To nowoczesne rozwiązanie cieszy się coraz większym uznaniem wśród kobiet.

Skuteczne usuwanie rozstępów

 

Wystarczy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, aby skorzystać z efektywnego zabiegu, który pozwoli pozbyć się problemu. Mowa o laserze frakcyjnym CO2, który dociera do głębokich warstw skóry, gdzie cząsteczki wody absorbują światło. Wówczas zachodzi proces powstawania mikrourazów, które stymulują komórki do intensywnej odbudowy. W dodatku powstają nowe włókna kolagenowe.

Warto pamiętać, aby skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Dzięki temu usuwanie rozstępów odbędzie się w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Ponadto eksperci udzielą odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania oraz wskazówek w zakresie rekonwalescencji po zabiegu laserem. Wówczas piękny wygląd skóry będzie na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego warto udać się na zabieg?

Za skorzystaniem z lasera frakcyjnego CO2 przemawia wiele atutów. To nowoczesne narzędzie sprawia, że rozstępy, przebarwienia oraz blizny różnego pochodzenia ulegają redukcji. Ponadto można liczyć na resurfacing, czyli efektywną regenerację skóry.

Kolejną zaletą może być poprawa elastyczności skóry, co z pewnością ucieszy kobiety, zmagające się z rozszerzonymi porami bądź głębokimi zmarszczkami. Nic więc dziwnego, że z zabiegu korzysta tak wiele pań, które pragną zadbać o piękną i młodą skórę. Zdecydowanie warto postawić to polecane przez wielu ekspertów rozwiązanie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przed zapisaniem się na zabieg usuwania rozstępów warto rzucić okiem na przeciwwskazania. Przede wszystkim lesera nie stosuje się u kobiet w ciąży oraz karmiących mam. Ponadto na skórze nie mogą znajdować się zmiany ropne.

Przeszkodę do wykonania zabiegu stanowią również choroby nowotworowe, cukrzyca, łuszczyca czy nadciśnienie tętnicze. W dodatku pacjenci nie powinni przyjmować retinoidów. W razie wątpliwości warto zapytać o zdanie lekarza lub porozmawiać z ekspertem medycyny estetycznej. To ułatwi podjęcie odpowiedzialnej decyzji.