LOADING

Type to search

Porady

Dyplom MBA – 5 powodów, dlaczego warto go uzyskać

Share

Master of Business Administration (MBA) to studia biznesowe, na które można udać się po zdobyciu tytułu licencjata lub jego odpowiedników. Istnieje wiele powodów, dlaczego warto posiadać dyplom MBA.

1.Niezawodny sposób na rozwój kariery

W niektórych branżach studia podyplomowe MBA są wręcz obowiązkowe, jeżeli chcesz skutecznie piąć się po szczeblach kariery zawodowej. Chodzi przede wszystkim o branże finansowe, bankowe oraz związane z doradztwem. Ponadto niektóre firmy z założenia nie promują pracowników, którzy nie chcą edukować się w ramach prestiżowego programu MBA.

Oczywiście należy podkreślić, że zdobycie dyplomu MBA nie gwarantuje awansu, ale znacząco się do niego przyczynia. Na pewno nie zaszkodzi mieć go w kieszeni.

2.Skuteczny sposób na zmianę ścieżki zawodowej

Jeżeli chcesz mieć możliwość wyboru, przebierania w oferta od renomowanych firm, dyplom MBA na pewno Ci w tym pomoże. Staniesz się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy i to o Ciebie właściciele korporacji będą się bili.

Zapisując się na program MBA np. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, możesz zdobyć ogólną wiedzę biznesową oraz związaną z zarządzaniem w praktycznie każdej branży. Możesz także uzyskać specjalizację w określonej dziedzinie biznesu m.in. w księgowości, finansach, marketingu, zasobach ludzkich. Przygotujesz się przez czas studiów do pracy w zawodzie, ponieważ program oparty jest na praktycznym zdobywaniu wiedzy.

3. Idealna droga do stania się liderem

Studia podyplomowe MBA mogą ułatwić Ci spełnienie marzenia o staniu się przywódcą w firmie. Nie każdy lider biznesowy oczywiście ma dyplom, ale nie zaszkodzi postarać się o jego zdobycie.

Studia MBA gwarantują zdobycie wiedzy z zakresu filozofii przywództwa, biznesu i zarządzania. Przygotujesz się w teoretyczny i praktyczny sposób do roli przywódcy. Szkoła biznesu organizuje dyskusje, szkolenia, które gwarantują zdobywanie niezbędnego doświadczenia.

Nierzadko po zakończeniu studiów MBA, absolwenci zakładają własne firmy, które odnoszą bardzo duży sukces na rynku.

4.Dyplom MBA daje szansę na zarabiania naprawdę dużych pieniędzy

Im wyższe stanowisko, tym wyższe zarobki. Po studiach MBA masz bardzo dobrą kartę do negocjacji, ponieważ doświadczenie i wiedza, jakie posiadasz są idealną kartą przetargową w negocjacjach związanych z podwyżką. Nie jest tajemnicą, że posiadając dylom MBA startujesz z wyższej pozycji niż osoby posiadające wyłącznie tytuł licencjata lub każdy inny.

Dyplom MBA daje szansę na walkę o naprawdę dobre wynagrodzenie na ponadprzeciętnym poziomie.

5. Rozwój wiedzy z dziedziny, która jest dla Ciebie interesująca

Studia MBA nie są dla każdego. Musisz absolutnie interesować się biznesem i swoją branżą, aby uczestniczyć w tak intensywnym przedsięwzięciu. Studia wymagają pełnego zaangażowania, rozległej wiedzy, jak i chęci jej poszerzania.

Zdobycie tytułu MBA dla zainteresowanych biznesem będzie prawdziwą przyjemnością, a droga do tego nie okaże się aż tak męcząca.