LOADING

Type to search

Porady

Nietypowe miejsca w Warszawie, które podbiją Twoje serce

Share

Warszawa to stolica Polski i największe miasto naszego kraju. Stanowi centrum życia politycznego, kulturalnego i gospodarczego. Z uwagi na bogatą historię oraz różnorodne atrakcje miasto przyciąga każdego roku wielu zarówno zagranicznych, jak i krajowych turystów. Jej symbolem jest znajdująca się w herbie Syrenka, ale słynnych budynków oraz kultowych miejsc jest znacznie więcej. Chyba każdy słyszał o Pałacu Kultury i Nauki, Kolumnie Zygmunta czy Zamku Królewskim. Jednak Warszawa ma do zaoferowania również mnóstwo innych, mniej popularnych atrakcji.

Park Kultury w Powsinie
Położony w dzielnicy Ursynów park to 35 hektarów terenów rekreacyjno-sportowych. Jest to pozycja obowiązkowa zwłaszcza dla miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Znajdują się tutaj boiska do koszykówki i piłki siatkowej, odkryty basen, muszla koncertowa oraz miejsca do gry w szachy. Bliskość Lasu Kabackiego oraz ogrodu zoologicznego sprawia, że jest to wręcz idealne miejsce na wypoczynek. Park dzieli od centrum miasta zaledwie 35 minut jazdy autobusem. Część parku została przeznaczona pod domki kempingowe, które są w pełni wyposażone. Mogą zatem okazać się ciekawą alternatywą dla osób chcących znaleźć hotel czy hostel w Warszawie.

Ulica Henryka Wieniawskiego

Na warszawskim Żoliborzu znajduje się miejsce, które wygląda tak, jakby czas się w nim zatrzymał. Zabudowa przy ul. Wieniawskiego to szereg świetnie zachowanych dworków i kamieniczek zaprojektowanych przez Mariana Kontkiewicza. Choć zostały zbudowane w okresie międzywojennym, swoim stylem nawiązują do przełomu XVIII i XIX w. Uroku dodają im rosnące wzdłuż drogi fantazyjnie powyginane drzewa.

Jeziorko Czerniakowskie

Położone w dzielnicy Mokotów jeziorko jest fragmentem starorzecza Wisły, które objęto ochroną jako rezerwat przyrody. Jeziorko Czerniakowskie to największy naturalny zbiornik wodny zlokalizowany na terenie miasta. W upalne dni stanowi świetne miejsce na wypoczynek. Plaża znajdująca się przy ulicy Jeziornej jest więc chętnie odwiedzana przez turystów i mieszkańców. Poszukując hostelu w Warszawie, zapewne warto więc rozważyć tę lokalizację.

Park Skaryszewski

Park Skaryszewski to jeden z największych zabytkowych parków zlokalizowanych w Warszawie. Został utworzony na początku XX w. według projektu Franciszka Szaniora – słynnego planisty i ogrodnika. Powstał, aby upamiętnić nieistniejące już miasto Skaryszew. W parku znaleźć można aż 280 gatunków drzew oraz krzewów (niektóre z nich posadzono ponad 100 lat temu), a także liczne rzeźby i pomniki. Znajduje się tutaj również stadion klubu KS Drukarz Warszawa, korty tenisowe AZS oraz muszla koncertowa. W pobliżu parku dostępne są też liczne restauracje i kawiarnie.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Budowę kopca rozpoczęto w 1945 r., wykorzystując do tego celu gruz ze zniszczonych w czasie wojny budynków. Na jego szczycie znajduje się symbol Polski Walczącej. Ponadto jest to miejsce upamiętniające pomordowanych i poległych w latach 1939–1944. Ze szczytu kopca roztacza się panorama na całe miasto.

Oczywiście wspomniane wyżej miejsca czy obiekty to nie wszystko, co ma do zaoferowania stolica. Aby zacząć odkrywać to niezwykłe miasto warto zapoznać się z podstawowymi środkami transportu oraz bazą noclegową i gastronomiczną. Zarówno dla większych grup, jak i par czy samodzielnych turystów, zapewne dobrym rozwiązaniem będzie komfortowy, dobrze zlokalizowany i budżetowy hostel w Warszawie.